Jupiler Pro League

zondag 24 november 2024

13:30

3 - 0

Korte Samenvatting

Na een vliegende start van Geel-rood (zonder doelpunten) kon Beerschot geleidelijk aan het evenwicht herstellen. Dat de ratten op de laatste plek en Malinwa in de top zes stonden, weerspiegelde zich niet op het veld. Geel-rood had moeite met het potige druk zetten van de mannekes. Wanneer Touba de 1-0 dan toch tegen de netten knikte op het einde van de eerste helft, hoorde je een kleine zucht van opluchting door het AFAS Stadion zoeven.

In de tweede helft moesten we wachten op de invallers om uiteindelijk afstand te nemen van paars-wit. Met een mooie aanval, een ditto assist van Hairemans en knappe kopbal van kleine Benito legde Malinwa de match in zijn definitieve plooi. De knappe derde van Patje was een heerlijk orgelpunt na een weinig hoogstaande, maar wel amusante zondagnamiddag.

Ons moment

De invallers die ons rus schonken. Vooral Geoffry Hairemans, die dit seizoen vaker op de bank zit dan hem lief is, leverde een piekfijne voorzet af waar Raman zijn kruin maar hoefde tegen te zetten. Ook de prachtige 3-0 van Plfücke mocht er zijn.

Persbabbel

Dirk Kuyt en Besnik Hasi blikten na de wedstrijd terug op de prestatie van hun ploeg samen met de aanwezige pers.

Jupiler Pro League - 24 november 2024 - 13:30

20'Omar Fayed
21'K. Mrabti
23'Z. Vanheusden
35'N. Storm
41'A. Touba
1 - 0
46'C. Keita voor Omar Fayed
48'B. Bafdili
56'A. Ouattara voor B. Bafdili
69'G. Hairemans voor Z. Vanheusden
69'J. Van Cleemput voor R. Belghali
71'B. Raman
2 - 0
76'T. Raemaekers voor N. Storm
77'P. Pflücke voor B. Raman
78'W. Cagro voor C. Dagba
78'T. Reyners voor E. Henderson
90+2'P. Pflücke
3 - 0

Feiten & Inzichten

  • Benito Raman maakte zijn drie doelpunten voor KV Mechelen dit seizoen allemaal als invaller, deze eeuw maakte alleen Jelle Vossen (21) meer treffers na een invalbeurt dan Raman (15).
  • Beerschot verloor slechts één van de laatste vijf Jupiler Pro League-duels (W1, G3), nadat de voorgaande acht allemaal verloren gingen.
  • KV kwam in de laatste achttien thuismatchen telkens tot scoren (47 goals in totaal), de langste reeks van alle ploegen. Alleen Internazionale en Slavia Praag speelden in 2024 minstens evenveel thuismatchen in de top-10 competities zonder ooit doelpuntloos te blijven (ook allebei 17).
  • Beerschot (11) en Mechelen (9) zijn de twee ploegen die Jupiler Pro League-seizoen de meeste doelpunten hebben geïncasseerde uit standaardsituaties, Beerschot kwam deze jaargang ook het minst vaak op die manier tot scoren (1 keer).

Vorige confrontatie

Onze laatste confrontatie is al van drie seizoenen geleden. In deze match ging het fantastisch: 3-0, tot Storm rood te zien kreeg. Beerschot scoort nog twee keer, maar Malinwa bleef standhouden en wint met 3-2.

Vorige confrontatie

KV Mechelen - Beershot

Bekijk video